DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI OD 200 ZŁ

WIELE WZORÓW W LIMITOWANYCH ILOŚCIACH

Specjaliści o nas

Podkładki pod nadgarstek com4tclick® jako jedyne w Polsce otrzymały pozytywną opinię Zakładu Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi.

Opinia na temat podkładek com4tclick®

W długotrwałej pracy z myszką komputerową dochodzi często do zespołów przeciążeniowo-zwyrodnieniowych i stanów zapalnych m.in. zespołu cieśni nadgarstka, zespołu bólowego łokcia tenisisty, zespołu bólowego łokcia golfisty. Powodowane jest to m.in. przewlekłym i wzmożonym napięciem wynikającym z dużej ilości powtarzających się ruchów w ograniczonym zakresie, w ciągłej pozycji zgięcia grzbietowego ręki, często z uciskiem tkanek mięśniowo-powięziowych o krawędź biurka, co dodatkowo pogłębia ograniczony przepływ naczyniowy. Osłabiony drenaż okolicy powoduje zastoje, niedotlenienie, niedożywienie tkanek, magazynowanie się toksycznych metabolitów, co pogłębia degenerację tkanek.

W sytuacji pojawienia się dolegliwości ważna jest szybka reakcja: wizyta u ortopedy, neurologa, rozpoczęcie fizjoterapii, ale korzystniejsza jest profilaktyka, co oznacza dbanie o odpowiednią pozycję ciała, przerwy w pracy, ćwiczenia w przerwach wpływające na rozluźnienie napiętych miejsc i poprawę krążenia. W odpowiedniej pozycji ciała oprócz prawidłowej pozycji kręgosłupa bardzo ważne jest ułożenie ręki i przedramienia tak, aby było jak najbardziej neutralne, leżące płasko na biurku a mięśnie rozluźnione generujące tylko tyle napięcia ile jest potrzebne do pracy.

Podkładki com4tclick sprawdzają się tutaj bardzo dobrze. Dzięki miękkiemu i wygodnemu materiałowi oraz naturalnemu wypełnieniu ręka może wygodnie się ułożyć i wtulić w podkładke co powoduje rozluźnienie tkanek (twarde podłoże biurka uciska i odbierane jest jako nieprzyjemne przez receptory dotyku co powoduje dodatkowe napięcie w przeciwieństwie do miękkiej i wygodnej podkładki). Dzięki dopasowaniu do nadgarstka i wsparciu dla niego przy dłoni ułożonej na myszce linia ręki i przedramienia może być neutralna co niweluje pracę jednych ścięgien w pozycji skrócenia a innych rozciągnięcia. Brak ucisków i nadmiernego napięcia wpływa korzystnie na przepływ naczyniowy.

Niezwykle ważne jest dbanie o pozycję reszty ciała ponieważ ręka i przedramię będzie układało się względem pozycji ciała. Przerwy i ćwiczenia w trakcie pracy są równie ważne ponieważ czas i powtarzalność tych samych małych ruchów pozostają niezmienne i mają wpływ na powstawanie np. zespołów bólowych. Jednakże wsparcie jakie dają podkładki com4tclick dla nadgarstka w trakcie pracy są dla każdej dbającej o zdrowie i profilaktykę osoby bardzo pożądane.

Link do skanu

Warszawa 21.01.2015,
Osteopata mgr Dawid Zapłata

FORMULARZ OPINII MEDYCZNEJ

Podkładka Com4tclick pod nadgarstek i przedramię

 1. Opinia
  Podkładka Com4tclick to znakomite rozwiązanie nie tylko dla osób zawodowo wykonujących pracę przed komputerem, ale również dla amatorów – użytkowników sprzętu komputerowego. Dzięki sypkiemu wypełnieniu podkładka Com4tclick doskonale dopasowuje się do pożądanej wysokości, a w trakcie pracy myszką, czy na touch-padzie (konsoli dotykowej) „pracuje” i porusza się wraz z ręką. Przemieszczający się granulat wykonuje mikromasaż okolicy nadgarstka, redukując uczucie zmęczenia ręki, zapewniając uczucie komfortu. Ponadto wypełnienie podkładki surowcami naturalnymi mającymi szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie wspomaga jej prozdrowotne działanie oraz powoduje, że nadgarstek nie przegrzewa i nie poci się
 2. Zalety
  Regulowana wysokość podkładki umożliwia doskonałe podparcie nadgarstka i dalszej części przedramienia, redukuje nacisk na wewnętrzną i promieniową część nadgarstka, zmniejsza napięcie prostowników nadgarstka i palców.
 3. Stosowanie podkładki Com4tclick: Optymalna wielkość podkładki pozwala na swobodne poruszanie myszką, zaś niewielkie wymiary i waga pozwalają na przenoszenie podkładki w torbie czy etui na laptop. Estetyka wykonania oraz różnorodność wzorów stanowią dodatkowy atut i udowadniają, że produkt medyczny może być czymś, co chciałoby się mieć, jako wyraz dbałości o swoje zdrowie, a nie przykry obowiązek. Możliwość prania i wymiany zewnętrznego pokrycia znacząco wpływa na higienę użytkowania.
 4. Wady
  Kontakt wypełnienia poduszeczki z wilgocią np. zalanie może spowodować spęcznienie i sklejenie granulatu.
 5. Wskazania medyczne
  Dla wszystkich osób pracujących oraz spędzających czas przy komputerze. Produkt niezastąpiony w zapobieganiu przeciążeń stawu nadgarstkowego, prostowników nadgarstka i palców. Szczególnie przydatna w profilaktyce i leczeniu łokcia tenisistyzespołu cieśni nadgarstkazespołu de Quervaina.
 6. Przeciwwskazania medyczne
  Alergia kontaktowa na którykolwiek ze składników.

 Link do skanu

Busko-Zdrój, 20/11/2014
Dr n. med. Joanna Stodolna –Tukendorf
Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny NATURA
Gabinet fizjoterapii i podologii ZDROWA STOPA
w Busku-Zdroju

Bestsellers:
Twój koszyk 0
OSTATNIO PRZEGLĄDANE 0