WŁAŚCIWOŚCI WKŁADÓW com4tclick®

Com4tclick® wykonany jest z najwyższej jakości polskich naturalnych ziaren i nieszlifowanego bursztynu bałtyckiego lub naturalnych metali półszlachetnych lub minerałów, ziół, kwiatostanów itp.

 

GORCZYCA BIAŁA

Gorczyca biała pochodzi z obszaru basenu morza śródziemnego i zaliczana jest do najstarszych roślin uprawnych. W lecznictwie ludowym okłady z nasion stosowane są w bólach reumatycznych i stawowych.

Starożytni Rzymianie wierzyli w jej działanie afrodyzjakalne, co sprawiało, że dodawali ją do wielu potraw i niemal wszystkich napojów miłosnych. Pliniusz Starszy napisał o niej, że „Kobietę zimną i leniwą 2 szczypty gorczycy mogą zamienić w idealną małżonkę”. Ale podobnie działać miała i na mężczyzn.

LEN

Len pochodzi najprawdopodobniej z Bliskiego Wschodu i jest uważany za jedną z najstarszych roślin uprawnych, znanych już w neolicie. Udomowiony został w Mezopotamii 6000 lat temu. Jego łacińska nazwa w tłumaczeniu oznacza „najpożyteczniejszy”. Nasiona lnu uważane są za jeden z najlepszych środków zmiękczających, łagodzących i w pewnym stopniu – przeciwzapalnych. Wykazują działanie przeciwbakteryjne, osłaniające, przeczyszczające, przeciwmiażdżycowe, wzmacniające, regenerujące, przyspieszają gojenie się ran (ziarninowanie). Kataplazmy, czyli okłady z odwaru siemienia stosowane są zewnętrznie na wrzody, ropnie, zapalenie tkanki podskórnej, zalecane są przy postrzale, trudno gojących się ranach, bólach gardła, obrzękach i oparzeniach. Zewnętrznie stosowane: u przewlekle, obłożnie chorych, stale leżących, stosować jako podkłady płócienne materacyki wypełnione siemieniem, gdyż zapobiega to powstawaniu odleżyn i odparzeń. Przy bólach reumatycznych stosuje się okłady z wyciśniętego i zaparzonego siemienia lnianego.

Więcej na:http://www.naturaity.pl/artykul/124,len.html?p=1#ad-image-0

Okład sporządzamy przez dokładne zmiażdżenie nasion lnu zwyczajnego. Uzyskaną papę nakładamy na rany, wrzody, owrzodzenia, czyraki. Można również stosować ją miejscowo w czasie bólu zapalenia opłucnej.

Więcej na:http://pl.herbs2000.com/ziola/len_zwyczajny.htm

PROSO

Proso zwyczajne należy do bardzo starych roślin uprawnych – już kilkaset lat temu było rozpowszechnione w Azji i Europie. Według medycyny tybetańskiej proso daje ciału stabilność oraz przyspiesza zrastanie się złamanych i pękniętych kości. Zalecane jest przy osteoporozie. Ostano znów zwracamy się ku zwiększaniu w naszej diecie spożywania kaszy jaglanej powstającej z prosa. Kasza jaglana jako jedyna z kasz jest zasadotwórcza, przez co korzystnie wpływa na układ pokarmowy i oddechowy. Zawiera także bardzo cenną krzemionkę, rzadko występującą w produktach zbożowych, która zapewnia zdrowy i ładny wygląd włosom, paznokciom i skórze, a leczniczo działa wprost zbawiennie na stawy. Jest też zalecana osobom anemicznym i żyjącym w ciągłym stresie.

Więcej na:http://www.naturaity.pl/leksykon-roslin/145,proso.html?p=3#ad-image-0

LAWENDA

Uprawiana jest na całym świecie.  W Polsce dość dobrze się zaaklimatyzowała i jest uprawiana na południu kraju z przeznaczeniem na surowiec leczniczy. Pomaga na bóle głowy, zwłaszcza jeśli są wywołane stresem. Jest też skuteczna w stanach depresyjnych.

Lawenda lekarska była i jest jednym z najbardziej kochanych ziół za jej zapach. Napar, nalewka z lawendy lekarskiej lub wdychanie olejku lawendowego posiada cudowne właściwości relaksujące zarówno ciało jak i umysł. Lawenda lekarska to świetny środek na nerwice, nerwowość oraz na fizyczne objawy spowodowane stresem takie jak: napięciowe bóle głowy, migrenę, palpitacje oraz bezsenność. Olejek lawendowy jest uważany jako środek balansujący emocje, podnoszący na duchu, łagodzący depresje oraz balansujący wewnętrzną dysharmonię. Lawenda lekarska posiada również właściwości regenerujące system nerwowy, przywracania żywotności ludziom cierpiącym na wyczerpanie nerwowe.Olejek lawendowy posiada właściwości antyseptyczne oraz bakteriobójcze. Lawenda lekarska jest również pożytecznym środkiem dezynfekującym rany, skaleczenia, owrzodzenia i wrzody. Lawenda lekarska pobudza gojenie się tkanek i minimalizuje tworzenie się blizn, kiedy olejek jest stosowany na poparzenia oraz rozcieńczony w przypadkach egzemy, trądziku czy owrzodzenia żylakowego.

Jako całość kwiaty lawendy lekarskiej są również znane ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych oraz antyseptycznych. Uspokajają nerwy, obniżają napięcia mięśni, łagodzą skurcze oraz wzdęcia. Stosowane zewnętrznie, posiadają właściwości owadobójcze oraz powodujące zaczerwienienie skóry (czynnik drażniący oraz stymulujący miejscowe krążenie).

SKUTKI UBOCZNE I OSTRZEŻENIA

Niektóre osoby mogą doświadczyć zapalenia skóry spowodowane olejkiem z lawendy lekarskiej. Olejek lawendowy jest szeroko dostępny i używany w aromaterapii. U niektórych osób może powodować zaczerwienienie oczu, kichanie itp.

Więcej na:http://pl.herbs2000.com/ziola/lawenda_lek.htm

BURSZTYN

Bursztyn to kopalna żywica powstała przed 45 milionami lat. Jako jedyny wśród żywic kopalnych zawiera 3-8% kwasu bursztynowego – substancji leczniczej o wielorakim działaniu. Bryłki bursztynu są cieplejsze od innych kamieni, a potarte przyciągają drobinki suchej trawy oraz drobinki papieru, ponieważ ma on zdolność do uzyskiwania wskutek pocierania ładunku elektrycznego. Ładuje się ujemnie – korzystnie dla człowieka. Stabilizuje i odbudowuje zakłócone pracą komputerów i telefonów komórkowych naturalne pole elektrostatyczne. Wspomaga i wzmacnia pozytywną energię.

W polskiej medycynie ludowej (…) bursztynem leczono reumatyzm, choroby oczu i gardła, a nawet bezpłodność. Kawałek nieoszlifowanego bursztynu przyłożony w okolice splotu słonecznego stabilizuje pracę serca, układu krążenia i śledziony. Specjaliści od medycyny naturalnej zalecają, by przy sercowych dolegliwościach włożyć kawałeczki bursztynu do kieszeni koszuli. Przy zaburzeniach pracy tarczycy można nosić bursztyn na szyi (podobnie przy astmie, bronchicie, zapaleniu migdałków, czy bólach zębów).

Radiesteci nazywają go kamieniem życia, ponieważ może dostarczać naszemu organizmowi życiodajnych elektronów i jonów ujemnych. Właściwości energizujące bursztynu występują w bursztynach niepolerowanych i niestopionych czyli w postaci naturalnej. Badania wykazały, że właściwości te znacznie wzrastają po jego zmikronizowaniu (rozdrobnieniu). Podczas mielenia wyzwalają się z masy bursztynu wolne elektrony i wyczuwalny jest zapach terpentyny. Rozerwanie wiązań w bursztynie powoduje uwolnienie wolnych elektronów oraz składników aromatycznych. Uwolniona energia bursztynu aktywuje ATP (adenozynotrójfosforan) zawarty w komórkach do działania w kierunku ich odnowy i zwiększenia aktywności biologicznej. W ATP magazynowana jest energia niezbędna do przebiegu wszystkich procesów metabolicznych komórki. Jest ona wytwarzana w łańcuchu oddechowym. W procesie syntezy ATP następuje magazynowanie energii a jej uwalnianie w procesie hydrolizy. Zwiększenie zmagazynowanej energii w ATP poprawia naszą witalność. W magiczną i leczniczą moc bursztynu wierzono od najdawniejszych czasów. Zachowane do dziś bursztynowe wisiorki z epoki kamienia interpretuje się jako amulety stosowane w magii łowieckiej przez prehistorycznych mieszkańców ziem nadbałtyckich.

Wiara w dobroczynne działanie bursztynu, poparta wynikami badań naukowych, okazała się uzasadniona. Odkryto, że kwas bursztynowy działa jak biostymulator – pobudza system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, jest środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym. Na bazie tego składnika wyrabia się maści i kremy na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia i podrażnienia skóry oraz na schorzenia oskrzeli, gardła i tarczycy. Kwas i olej uzyskane z bursztynu wykorzystywane są też przez przemysł kosmetyczny, gdyż niszczą wolne rodniki i bakterie oraz mają właściwości dezynfekujące, a także łagodzące skutki oparzeń i ukąszeń owadów. Z tych względów producenci prześcigają się w oferowaniu wciąż nowych pomysłów na wykorzystanie bursztynu – na rynku można dostać wypełnione bursztynem materace, poduszki, maty dla zwierząt, wkładki do butów z bursztynowym miałem, wsporniki pod plecy i szyję dla kierowców, bursztynowe kadzidełka i wiele innych tego typu przedmiotów. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają, że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. Na skutek stresu, czy choroby pojawia się w nim nadmiar ładunków dodatnich. Tymczasem nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, gdy między ładunkami dodatnimi i ujemnymi istnieje równowaga. To dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy ją odzyskać. Badania wykazały, że kamień ten zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Korzystnie na nasze zdrowie wpływa jednak bursztyn surowy, czyli nieszlifowany. Ma wtedy właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie, a także obniża ciśnienie tętnicze, wzmaga wydzielanie żółci, uspokaja, aktywizuje organizm do walki z chorobami i do regeneracji.

Więcej na:http://www.doz.pl/czytelnia/a1096-Cala_prawda_o_bursztynie